20-50L удар лиење машина

Краток опис:

Удар во калапи машина. Производот ги задоволи GB13508-92, SN04499.2-95 requirement.Material: ЈП
Тежина: Стандард


 • ФОБ Цена: US $ 100,000-300,000 / Set
 • Мин.нарачката Кол: 1 Поставување / колекции
 • Набавка Способност: 20 Поставување / комплети годишно
 • Детали за пакување: Правилно пакување за патување
 • Порт: Кингдао
 • Водач Време: 100 дена кога добивме вашиот депозит
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Whatsapp & mobile: +8615866170868
 • детали за производот

  Тагови производ

  Удар лиење машина

  1. ПРОИЗВОД

  Удар во калапи машина. Производот ги задоволи GB13508-92, SN04499.2-95 услов.

  Материјал: ЈП

  Тежина: Стандард

  2. КОНФИГУРАЦИЈА

  супер

  SKJ120L Целосна автоматска пластика удар лиење машина

  Дебелина controll систем Moog;

  Down-shot единица;

  Повлекување на уредот;

  Автоматско пик-оф;

  процесот удар лиење                                                                              50-12072                                  

  50-120L 西班牙 650

  Инјектираат материјал од умре главата удар калапи производ

  3.OUTPUT

  25-28 парчиња / час / сет. (Врз основа на 3 килограми 60L производ)

  4. опрема конфигурација и цена

  мувла Дизајн

  50-120L 西班牙 817

   

  50-120L821

  5. Автоматска машина удар лиење

  точка Спец. стандардни спецификации Белешки
    Φ100mm (Single станица) Φ110mm  (Двоен станица) Φ100mm / 75mm (двојно слоеви една станица) Φ110mm / 75mm (двојно слоеви Двоен станица)  
  сооднос Завртка 25: 1  
  завртка барел 38CRMOALA  
  MAX екструдер излез 100-110 кг / час (Single станица) 150-180KG / H (Двоен станица)  
  режим на возење Моторот, менувачот случај, пренос на ремен  
  управување со моторно 37KW (Single станица)  45KW(Double station)  
  завртка брзина 10-60mil  
  Прилагоди на горе и долу Да  
  За контрола на температурата 4  
  топлинска моќност 20kW  
  вентилатор за ладење 4  
  Систем за ладење Да  
  стегање единица стегање директна  3 вратоврска  
  брзина стегање 600mm / min 420mm / min  
  центар далечина вратоврска 740 * 835mm (Ш x H)
  Мувла отворен растојание 360-1200mm Min Макс ~
  стегање сила 300KN Макс
  Големина на Уво на плуг Width930MM Висина 1152MM  
  Мувла фиксна форма стегање капа  
  контрола на мозочен удар Индуктивни прекинувач и допирање систем  
    Прва во прва од акумулаторот  
  Die глава Die глава материјал 38CRMOALA  Акумулаторот, внатрешен лагер, приклучок
    волумен акумулатор 7.5L теоретска вредност
  износот инјекција во едно време ≥5.2Kg MAX
  големина Ingate φ120 ~ 320mm 38CRMOALA
  греење Метод електрични апарати  
  Температура Регулатива страни 4 страни  
  дебелина разлика од тоа се прилагоди Moog WALL THINKNESS contral СИСТЕМ  
  Инјектирање контрола мозочен удар Да  
  Средства за прилагодување на дебелина Внатрешна контрола умре главата  
  радијална прилагодување ± 2.5мм рачно
  притисок на вбризгување 75 ~ 140kg флексибилен  
  Максимална брзина на инјектирање 2.5kg / sec  
  дува контрола   време за контрола на
  Down-shot единица Дува игла за контрола на мозочен удар индуктивни прекинувач  
  Дува игла за поддршка на материјал ДА  
  Дува прилагодување игла позиција ДА  
  режим на возење хидраулични мотор  
  робот доведе контрола столб  
  контрола на температурата вода  
  заштита од преоптоварување Да  
  акциската контрола PLC  
  контрола Маки оперативен интерфејс човек-машина  
  SetInterval навалите до  
  мотор 18.5KW  
  Масло хидрауличен систем насочен контрола вентил за рикверц  
  Максимален притисок рејтинг 160Kg / ㎝ 2  
  насочен контрола вентил за рикверц  
  ПНЕВМАТСКИ СИСТЕМ контрола на притисокот Самостојна тип  
  Максимален притисок рејтинг 7㎏ / ㎝, 1,1 3/ min  
  системот за подмачкување Упатство за употреба  
  други датотека ладење притисок на маслото Упатство за употреба  
  Die ладење Упатство за употреба  
  димензии L * W * H 4300 * 3600 * 4000  
  тежина на машината 10 тон  
    вкупна моќност 100KW  
    Просечната потрошувачка на енергија 65KW  

  Факултативна функции

  Нисконапонски АПАРАТ

  SIEMENS

  PNEMATIC

          КИНЕСКИ Топ Бренд

  ХИДРАУЛИЧНА КОМПОНЕНТА

  YUKEN

  ПЕЧАТ

  DICHTOMATIK Германија и Тајван Бренд

  навртки МОТОРНИ

  SIEMENS

  близината SWITCH

  OMRON

  PLC

  SIEMENS

  За контрола на температурата

  SIEMENS

  ЕКРАН НА ДОПИР

  PROFACE Јапонија

  LINEAR guideway

  HIWIN Тајван

  WALL THINKNESS contral СИСТЕМ

  Moog

  фреквентен изменувач

  АББ (AC550)

  НАМАЛУВАЊЕ BOX

  GUOMAO

  електронски скала 

  GEFRAN ITILY

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  
  WhatsApp Онлајн Chat!