220L 1-3 layers blow molding machine

Краток опис:

Удар во калапи машина. Производот ги задоволи GB13508-92, SN04499.2-95 услов.

Материјал: HDPE

Тежина: Стандард


 • ФОБ Цена: US $ 100,000-300,000 / Set
 • Мин.нарачката Кол: 1 Поставување / колекции
 • Набавка Способност: 20 Поставување / комплети годишно
 • Детали за пакување: Правилно пакување за патување
 • Порт: Кингдао
 • Водач Време: 100 дена кога добивме вашиот депозит
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Whatsapp & mobile: +8615866170868
 • детали за производот

  Тагови производ

  220L удар лиење машина

  1. ПРОИЗВОД

  Удар во калапи машина. Производот ги задоволи GB13508-92, SN04499.2-95 услов.

  Материјал: HDPE

  Тежина: Стандард

  2. КОНФИГУРАЦИЈА

  супер

  СКЈ 220L Целосна автоматска пластика удар лиење машина

  Дебелина систем за контрола на Moog;

  Down-shot единица;

  Автоматско пик-оф;

  -На завртка донесува ИКВ дизајн, со висока потентност топи да бидете сигурни дека материјалот добро се меша.
  Усвојува фреквентен контрола на моторни систем за да се намали потрошувачката на енергија.
  -Adopt  Parison thickness controller Moog 200 points, to make thickness even and adjust the tank weight in big span.
  -Fully автоматски, лесен за ракување, две жени може да работи машината, целата производна линија потреба само 3 или 4 лице.
  -Висок излез наспроти Рото калапи машина
  -Сними суровина 25% - 35% наспроти Рото тенкови.
  -Perfect отпорност на удар наспроти Рото тенкови.
  -Multi слој ко-истиснување.
  -На механичка рака може да се извади на производот автоматски.

  процесот удар лиење                                                                         50-12072

  50-120L650

  Инјектираат материјал од умре главата удар калапи производ

  50-120L817

  3.OUTPUT

  Steel mold 4min , Aluminum mold 2min20sec

  спецификации

  I. работна состојба

  Работно Envionment

   Затворен, вентилација

   Висина мост кран ≥9m

  10cm растенијата основа Бетонски ≥10cm

   Да се ​​избегне на магијата поле

   Влажност степен ≤90%

   Внатрешна температура 0-45 ℃

   Извор на енергија

   3-фазен 4 жици 50Hz, 380V-415V

  вода за ладење

   температурата на водата ≤20 ℃

   ≥0.3Mpa вода под притисок,

   Потрошувачка на вода 50T / H

   воздух извор

   Воздух извор 0.8Mpa притисок

   Има притисок за производ формирање 0,2-0,4 МПА

   Необработен матерјал

   HDPE / HMW-HDPE

   

  II. Преглед

   

  Бр

  точка

   

  1

  екструдер

  еден слој

  140mm

  двојно слоеви

  110 / 110mm

  три слоја

  90/100 / 90мм

  2

  Машина умре главата

  25L тип акумулаторот умре глава.

  3

  стегање единица

  3 парчиња за прицврстување единица со 2 повлекување барови

  4

  машина рамка

  машина рамка со лифт

  5

  материјал натоварувач

  Две пролет машина за хранење или машина воздух хранење

  6

  единица удар

  мултифункционален удар на седиштата

  7

  Роберт

  прилагодливи робот

  8

  хидрауличен систем

  Делта серво главните хидраулични единица и Вол контрола дебелина мали хидраулични единица

  9

  пневматски систем

  пневматски систем за контрола на

  10

  електричен систем

  Сименс Саладин електричен систем

  11

  моќ

  229,5 kW, 125kw Вкупно оптоварување 229,5 kW with125 просечната потрошувачка

  12

  Машина димензија (L x W x H)

  8 * 3,5 * 5

  13

  машина Тежина

  25TON

  14

  производ Pange

  120-250L Тапани

  15

  капацитет на топење

  300 килограми / час

  16

  слоевите

  1 до 2

  III. Технички детали

   

  3-1. екструдер

  Завртки и барел

  завртки Дијаметар

  еден слој

  140mm

  двојно слоеви

  110 / 110mm

  три слоја

  90/100 / 90мм

  Завртка L / D

  30: 1

  завртки Материјал

  38CrMoAl

  барел материјал

  38CrMoAl

  Возење Мотори и Инвертер

  моторни Бренд

  Сименс мотор

  моќ

  еден слој

  132KW

  двојно слоеви

  75kW / 75kW

  три слоја

  45/55 / ​​45KW

  инвертер

  АББ AC550

  Менувач

  бренд

  GUOMAO

  Тврда површина и Тврдина

  еден слој

  375

  двојно слоеви

  280/280

  три слоја

  250/280/250

  Вода за ладење единица

  Одделени разменувач на топлина

   За контрола на температурата

  грејачи

  Алуминиумска греење прстен

  греење зона

  еден слој

  7 ЗОНА

  двојно слоеви

  12 ЗОНА

  три слоја

  15 ЗОНА

  топлинска моќност

  еден слој

  31.5KW

  двојно слоеви

  45KW

  три слоја

  48KW

  Црева за ладење дизајн

  Со колектор, чисти, а нема да го блокира патот.

  Систем за ладење

  Резервоар во грејна зона со капак и вентилатор за ладење, хранење зона со вода за ладење единица

  3-2. Машина умре главата

  акумулатор

  стил

  акумулатор модел

  Волумен

  25L / 18kg

  материјал

  38CrMoAl & # 45 челик

  претекување дупка

  страна монтирани прелевање дупка

  Материјал Туркање и дебелина контрола на цилиндрите

  модел

  2-во-1 цилиндар за материјал туркање и дебелина контрола

  Работен притисок

  ≤16 МПА

  Работна температура

  ≤70 ° C

  за контрола на температурата на маслото единица

  водено ладење плоча, намалување на температура, имајќи цилиндар работат со добра температура

   Умре игла и игла во јадрото

  материјал

  45 # челик

  големина

  појавување на производи

   За контрола на температурата

  греалки стил

  Високо ефикасна керамички греење прстен

  моќ

  еден слој

   

  двојно слоеви

   

  три слоја

   

  3-3. стегање единица

  единица стил

   

  3 парчиња за прицврстување единица со 2 повлекување барови

   стегање одбор

  Тип одбор

  Мулти-навој ред дефиниција, лесно да Стегач за одредување

  котури Големина

  H1350 x W1350

  Летно Помеѓу Platens

  800-2400MM

  материјал

  45 # челик и А3 челик

  стегање цилиндрите

  Работен притисок

  ≤21mpa

  стегање сила

  1000KN

  Единица Мувла Промена

  Тип на возење

   хидраулични

  Преселба Одалеченост

  1600

  3-4. Машина рамка и изглед

   2 кат платформа лифт

  материјал

  фрлија челик

  мозочен удар

  500mm

  моќ

  2.2kw

  редуктор Сооднос

  29

  Машина Заштитен капак и парапет

  XINHENGDA

   

  3-5. материјал систем за хранење

   

  тип

  Пролет единица модел хранење, Тоа може да се пренесе на различни материјали нема потреба филтер

  моќ

   

  3-6. удар на седиштата

  удар седиште пет функција

  XINHENGDA

  500MM.Five функции: воздухот дува и исцрпувачки, запечатување материјал, материјал се протега, горе и долу, цилиндар се прилагоди опсег 500mm, хоризонтална положба прилагодување

  3-7. робот

  четири functionrobot

  XINHENGDA

  Функција: се движи напред / назад, блиски и отворени, вода за ладење, висина прилагодување.

  3-8. хидрауличен систем

  хидраулични станица

  Стак-up хидраулични sysytem

  40% Делта Делта хидрауличен серво station.1. хидрауличен систем време на одговор кратко, 2. hydrauilc зголемување на притисокот брзо, 3, заштеда на повеќе од 40%

  Голема пумпа и вентил единица

  Резервоар за нафта Големина

  1000 L

  ладење метод

  Ниска температура на серво систем

  метод за контрола на

  контрола серво

  мотор

  делта серво мотор

  Пумпа и вентил

  YUKEN

  Ѕид за контрола на дебелина единица

  метод за контрола на

  Серво вентил за контрола на

  мотор

  Сименс beide

  Пумпа и вентил

  бренд на тајван

  Уред за складирање на притисок

  Кина познатиот бренд

  3-9. пневматски систем

  пневматски систем

  Посебен Пневматски станица

  пневматски вентили се во истата станица, лесен за одржување и работење.

  пневматски вентил

  SMC SMC и кинески врвен бренд

  3-10. Систем за контрола на електрични

  електрични контрола

  PLC

  Сименс

  Екран на допир

  Proface Јапонија

  Мулти јазик оперативни екран

  локалниот јазик Кинески Англиски + + купувачи

  Контактори и прекинувач

  Сименс

  Други низок напон електронски делови

  Chint

   За контрола на температурата програма

  Врв менувањето и прогресивна Греење Метод

  Саладин Интелигентен греење да се намали потрошувачката на енергија

  Греење контрола од страна на РБС

  РБС Шнајдер Според фактичката состојба. Ако клиентот е во повисока температура опсег, ние ќе ги искористиме за наизменична contactor.Because РБС во висока температура на животната средина е лесно да се оштети.

  Дебелина на ѕидот контрола

  Оска дебелина насока controllor

  Moog 200 точка

   

  Нисконапонски АПАРАТ

  SIEMENS

  PNEMATIC

          КИНЕСКИ Топ Бренд

  ХИДРАУЛИЧНА КОМПОНЕНТА

  YUKEN

  ПЕЧАТ

  DICHTOMATIK Германија и Тајван Бренд

  навртки МОТОРНИ

  SIEMENS

  близината SWITCH

  OMRON

  PLC

  SIEMENS

  За контрола на температурата

  SIEMENS

  ЕКРАН НА ДОПИР

  PROFACE Јапонија

  LINEAR guideway

  HIWIN Тајван или TBI Тајван

  WALL THINKNESS contral СИСТЕМ

  Moog

  фреквентен изменувач

  АББ (AC550)

  НАМАЛУВАЊЕ BOX

  GUOMAO

  Е владетел

  GEFRAN ITILY

  Серво систем (стандардна конфигурација)

  Оли SERVO MOTOR

  DELTA Тајван

  SERVO contral

  DELTA Тајван

  SERVO пумпа за масло

  Сумитомо Јапонија

  Обезбедување на квалитет:

  На производи и услуги се достапни со осигурување на врвен квалитет и перформанси. Ние сме водени од строга политика за контрола на квалитетот на усвоени од страна на нашите управување. Согласно со наведеното политика на сите наши производи се тестирани на различни параметри, за да се обезбеди нивниот беспрекорен квалитет.

  Тренинг
  Купувачот може да испрати нивните оператори во фабриката на продавачот за обука, вклучително и работата на оваа машина, одржување и едноставна поправка;
  Или против барањата на купувачот, техничар на продавачот може да ги тренираат операторите на купувачот во фабриката на купувачот во периодите на инсталирање и подесување;
  Обуката е бесплатно;

  Инсталација и прилагодување:
  Продавачот може да испрати инженер против барањата на купувачот да се инсталира и да се приспособат на машини за една недела во фабриката на купувачот.
  Купувачот треба да се направи резервација однапред, пред испорака на машини;
  Купувачот треба да се плати за трошоците на инженер апликацијата за виза, круг авионски билети, храна и табла пред неговото заминување;

  Гаранција:
  време Гаранцијата е една година по машини нормално работи во фабриката на купувачот, само проблемот е причината поради контрола на квалитетот или било која причина од страна на продавачот. Ние ќе ги снабдуваат замени делови бесплатно и нашите инженери ќе ве упати како да ги реши проблемите.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  
  WhatsApp Онлајн Chat!