80L умре главата палета машина во Јордан

Краток опис:

Удар во калапи машина. Производот ги задоволи GB13508-92, SN04499.2-95 услов.

Материјал: HDPE

Тежина: Стандард


 • ФОБ Цена: US $ 100,000-300,000 / Set
 • Мин.нарачката Кол: 1 Поставување / колекции
 • Набавка Способност: 20 Поставување / комплети годишно
 • Детали за пакување: Правилно пакување за патување
 • Порт: Кингдао
 • Водач Време: 100 дена кога добивме вашиот депозит
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Whatsapp & mobile: +8615866170868
 • детали за производот

  Тагови производ

  1.  ПРОИЗВОД

  Удар во калапи машина. Производот ги задоволи GB13508-92, SN04499.2-95 услов.

  Материјал: HDPE

  Тежина: Стандард

  678678

  Шрафот усвојува ИКВ дизајн, со висока потентност топи да бидете сигурни дека материјалот добро се меша.
  Усвојува фреквентен контрола на моторни систем за да се намали потрошувачката на енергија.
  Усвојува дебелина разлика од тоа контролер Moog 100 поени, да се направи дебелина и тежина и да се приспособат на резервоарот во голем распон.
  -Fully автоматски, лесен за ракување, две жени може да работи машината, целата производна линија потреба само 3 или 4 лице.
  -Висок излез наспроти Рото калапи машина
  -Сними суровина 25% - 35% наспроти Рото тенкови.
  -Perfect отпорност на удар наспроти други палети.
  -Multi слој ко-истиснување.
  -На механичка рака може да се извади на производот автоматски.

  процесот удар лиење

  789789

  Инјектираат материјал од умре главата удар калапи производ

  2. КОНФИГУРАЦИЈА

  супер

  СКЈ палета Целосна автоматска пластика удар лиење машина

  Дебелина controll систем Јапонски Moog;

  Down-shot единица;

  Повлекување на уредот;

  Автоматско пик-оф;

  3.OUTPUT

  ≥500KG / H

  4. опрема конфигурација и цена

  Машина Цена:

  Држач за конфигурација се акумулира 80L = 60 кг

  (Max палета тежина околу 30-35kg, Макс резервоарот големина 1412 1400 * 1200 * 150mm)

  Ние може да се надополни со 100L = 75kg

  (Макс палета тежина околу 35-40kg, Максимална големина резервоарот 1416 1400 * 1600 * 150mm)

  Нашата компанија произведува

  2

  5

  Капацитет на полнење:

  МОДЕЛ

  динамичен товар

  статичко оптоварување

  на една страна

  1-1.5 ТОН

  4TON

  двојно страна

  2TON

  6TON

  Стандардот за квалитет (GB / T15234-94)

  Точка

  ТЕХНИЧКИ БАРАЊА

  на една страна

  Двострано

  Edgewise Отпорност на гмечење

  ТРАНСФОРМАЦИЈА mm <=

  4

  4

  ФАСАДИ

  Не попуштат и деформација

  CROSS BEND-ТЕСТ

  Девијации VALUE mm <=

   

  70

  ТОВАР девијации СТАПКА

   

  1.5

  ФАСАДИ

  Не попуштат и деформација

  ги тестираат својата сила

  ТОВАР девијации СТАПКА

   

  5

  АГОЛ НА ИСПИТУВАЊЕ FALLING СИЛА

  DIAGONAL СТАПКА

  mm <=

  1

  1

  ФАСАДИ

  Не попуштат и деформација

  БИЛАНСОТ НА ИСПИТУВАЊЕТО ТОВАР СИЛА

  ги тестираат својата сила

  5

   

  ФАСАДИ

  Не попуштат и деформација

  USEING ПРИМЕРОК

  4

  ИМЕ

  Големина (мм)

  Тежина на производот

  мувла ТЕЖИНА

  Излез / H

  Пластични палети

  800 * 800 * 150

  14

  3

  16

  Пластични палети

  800 * 1000 * 150

  16

  3.5

  16

  Пластични палети

  1000 * 1000 * 150

  18

  3.5

  15

  Пластични палети

  1000 * 1200 * 150

  20

  4

  15

  Пластични палети

  1100 * 1100 * 150

  20

  4

  15

  Пластични палети

  1100 * 1300 * 150

  24

  5

  14

  Пластични палети

  1200 * 1400 * 150

  27

  6

  14

  Пластични палети

  1300 * 1500 * 150

  32

  7

  14

  Пластични палети

  1400 * 1600 * 150

  36

  8

  13

   Спецификација ( палети )     

    точка

    Спец.

      стандардни спецификации

    Белешки

      истиснување систем

  Main (возење) завртка

  DOUBLE LAYER 120/120

   

  сооднос Завртка

  30: 1

   

  завртка барел

  38CRMOALA

   

  MAX екструдер излез

  ≈450KG / H

   

  режим на возење

  Моторот, менувачот случај, пренос на ремен

   

  управување со моторно

  (KW)

  Двојно слоеви 90/90

   

      завртка брзина

  15-60rpm

   

  Прилагоди на горе и долу

  Да

   

  За контрола на температурата

  18

   

  топлинска моќност

  90kw

   

  вентилатор за ладење

  18

   

  Систем за ладење

  Да

   

       стегање единица

  структурни стил

   2 вратоврска

   

  стегање директна

  лагер Водич

   

  брзина стегање

  600mm / min 420mm / min

   

       мувла плоча

  1800mm 1900mm *

   

  MAX широчина на заклучување плоча

  2200mm

   

  Мувла отворен растојание

  800-2200mm

  се меша ~ max

  стегање сила

  2200KN

   

  Мувла фиксна форма

  стегање капа

   

         контрола на мозочен удар

  индуктивни прекинувач

   

  Die глава

   

  Прва во прва од акумулаторот

   
   

  Die глава материјал

  38CRMOALA

   Акумулаторот, внатрешен лагер, приклучок

       волумен акумулатор

  80L

  теоретска вредност

  Откако Max.Shot Тежина

  60kg

   

  големина Ingate

  Φ400 ~ 900mm

   

  греење Метод

  електрични апарати

   

  дебелина разлика од тоа се прилагоди

  Да

   

  Инјектирање контрола мозочен удар

  Да

   

  Средства за прилагодување на дебелина

  Внатрешна контрола умре главата

   

  радијална прилагодување

  ± 2.5мм

  рачно

  притисок на вбризгување

  75-140kg

  75-140kg прилагодливи

   

  Максимална брзина на инјектирање

  2.5kg / sec

   

        Down-shot единица

  дува контрола

    време за контрола на

  Дува игла за контрола на мозочен удар

  индуктивни прекинувач

   

  Дува прилагодување игла позиција

  Да

   

  робот

  режим на возење

  хидраулични мотор

   

  доведе контрола

  столб

   

  контрола на температурата

  вода

   

  заштита од преоптоварување

  Да

   

  акциската контрола

  PLC

   

  Масло хидрауличен систем

  главниот мотор

  45KW и 7.5KW

   

  акциската контрола

   притисок

   

  насочен контрола

  вентил за рикверц

   

  Максимален притисок рејтинг

  160Kg / cm2

   

      ПНЕВМАТСКИ СИСТЕМ

  насочен контрола

  вентил за рикверц

   

  контрола на притисокот

  Самостојна тип

   

  Максимален притисок рејтинг

  8kg / cm2,1.1m3 / min

   

  ДРУГИ

  системот за подмачкување

  Упатство за употреба

   

  ладење притисок на маслото

  Упатство за употреба

   

  Die ладење

  Упатство за употреба

   

  димензии

   * *

  L * W * H 11m * 4,8 * 6,5

   

  Тежина

  Двојно слоеви 58 ТОН

   

  Нисконапонски АПАРАТ

  SIEMENS

  PNEMATIC

  КИНЕСКИ Топ Бренд

  ХИДРАУЛИЧНА КОМПОНЕНТА

  YUKEN

  ПЕЧАТ

  DICHTOMATIK ГЕРМАНИЈА И Тајван Бренд

  навртки МОТОРНИ

  SIEMENS

  близината SWITCH

  OMRON

  PLC

  SIEMENS

  За контрола на температурата

  SIEMENS

  ЕКРАН НА ДОПИР

  PROFACE Јапонија

  LINEAR guideway

  HIWIN Тајван или TBI Тајван

  WALL THINKNESS contral СИСТЕМ

  Moog САД

  фреквентен изменувач

  АББ (AC550)

  НАМАЛУВАЊЕ BOX

  GUOMAO

  електронски скала

  GEFRAN ITILY

  серво систем

  Оли SERVO MOTOR

  DELTA Тајван

  SERVO contral

  DELTA Тајван

  SERVO пумпа за масло

  Сумитомо Јапонија

   

  ПОТРОШУВАЧКА НА ЕНЕРГИЈА ЗА двојно слоеви
  Истиснување МОТОРНИ воени заробеници. 180KW 90KW * 2
  Пумпа за масло POWER 45KW  
  Серво пумпата POWER 7.5KW Одделно за PARISION КОНТРОЛА
  Барел греење моќ 72KW 24 зона
  ГЛАВА ЗА ТОПЛИНСКА ЕНЕРГИЈА 100KW DIE ГРЕЕЊЕ ОДДЕЛНО
  Вентилатор за ладење POWER 1.75KW 0.125KW * 14
  вкупна моќност 406.25KW ПОТРОШУВАЧКА НА ЕНЕРГИЈА ЗА СИТЕ наведени погоре
  Просечна потрошувачка 240KW За нормално работење автоматски
 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  
  WhatsApp Онлајн Chat!