ИБЦ резервоарот удар калапи машина

Краток опис:

Шрафот усвојува ИКВ дизајн, со висока потентност топи да бидете сигурни дека материјалот добро се меша.

СКЈ 1000L Целосна автоматска пластика удар лиење машина


 • ФОБ Цена: US $ 100,000-300,000 / Set
 • Мин.нарачката Кол: 1 Поставување / колекции
 • Набавка Способност: 20 Поставување / комплети годишно
 • Детали за пакување: Правилно пакување за патување
 • Порт: Кингдао
 • Водач Време: 100 дена кога добивме вашиот депозит
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Whatsapp & mobile: +8615866170868
 • детали за производот

  Тагови производ

  ИБЦ удар лиење машина

  Шрафот усвојува ИКВ дизајн, со висока потентност топи да бидете сигурни дека материјалот добро се меша.
  Усвојува фреквентен контрола на моторни систем за да се намали потрошувачката на енергија.
  Усвојува дебелина разлика од тоа контролер Moog 100 поени, да се направи дебелина и тежина и да се приспособат на резервоарот во голем распон.
  -Fully автоматски, лесен за ракување, две жени може да работи машината, целата производна линија потреба само 3 или 4 лице.
  -Висок излез наспроти Рото калапи машина
  -Сними суровина 25% - 35% наспроти Рото тенкови.
  -Perfect отпорност на удар наспроти Рото тенкови.
  -Multi слој ко-истиснување.
  -На механичка рака може да се извади на производот автоматски.

  1, Име на производ

  СКЈ 1000L Целосна автоматска пластика  удар  калапи  машина

  2, сертификат

  од н.е.

  2, рок на плаќање

  30% авансно плаќање од T / T, билансот ќе бидат платени од страна на Т / Т по видување по проверка на prdered машина пред превозот.

  4, Време на испорака

  2 месеци по добијат депозит

  5, за пакување

  Две 40OH.

  6, инсталација и гаранција

  Ние се одговорни за дебагирање на машина и на сите калапи пред пратката. Инженер Инсталирање работници и машина за обука на местото на купувачи.

  7, гаранција

  1 година гаранција по инсталацијата за машина и калапи.

  8. надвор стави

  Еден слој употреба алуминиум  калап 16pieces / h

  Двојно слоеви се користи алуминиум  калап 18 парчиња / h

  Челик мувла 14pieces / ч

  9. цени

  модел

  цена

  Четири исправена општ тип еден слој 

   

  Четири исправена општ тип двојно слоеви

   

  Шест исправена посветен тип еден слој 

   

  Шест исправена посветен тип двоен слој

   

  ИБЦ 1000 челик мувла (ДДВ Свет)

   

  IBC 1000  алуминиум  калап (Qinchuan)

   

  IBC 1000  алуминиум  калап  (Huafeng)

   

  10, Спецификација

  I. работна состојба

      Работно Envionment

  Затворен, вентилација

  Висина мост кран ≥9m

  10cm растенијата основа Бетонски ≥10cm

       Да се ​​избегне на магијата поле

       Влажност степен ≤90%

       Внатрешна температура 0-45 ℃

     Извор на енергија

       3-фазен 4 жици 50Hz, 380V-415V

     вода за ладење

     температурата на водата ≤20 ℃

     ≥0.3Mpa вода под притисок,

      Потрошувачка на вода 50T / H

     воздух извор

       Воздух извор 0.8Mpa притисок

       Има притисок за производ формирање 0,2-0,4 Mpa

     Необработен матерјал

         HDPE / HMW-HDPE

   

       Преглед 

     

     точка

   

  1

      екструдер

  Еден слој: 150mm

  Двојно слоеви: 110mm * 2

  ВИСОКА ЕФИКАСНОСТ навртки

  2

     Машина умре главата

  Еден слој: акумулатор капацитет 40L

  Двојно слоеви: акумулатор капацитет 40L

  3

      стегање единица

            3 парчиња за прицврстување единица со 2 повлекување барови

  4

     машина рамка

       машина рамка со лифт

  5

       материјал натоварувач

                  

  6

     единица удар

       мултифункционален удар на седиштата

  7

      Роберт

        прилагодливи робот

  8

       хидрауличен систем

            + Делта серво главните хидраулични единица и дебелина на ѕидот контрола мали хидраулични единица

  9

         пневматски систем

          

  10

       електричен систем

     Саладин Сименс Саладин електричен систем

  11

       моќ

   

  12

       Машина димензија (L x W x H)

  Четири исправена општ тип: 8 * 4 * 6.3m

  Шест исправена посветен тип: 14 * 4 * 6.3m

  13

       машина Тежина

  Четири исправена општ тип еден слој: 28TON

  Четири исправена општ тип двојно слоеви: 32TON

  Шест исправена посветен тип еден слој: 45TON

  Шест исправена посветен тип двојно слоеви: 50TON

  14

       производ Pange

  Четири исправена општ тип: 820, 1000, 1200 КТИ резервоарот и 200-1000L вертикален резервоар 

  Шест исправена посветен тип: 820, 1000, 1200 ИБЦ резервоарот

  15

      капацитет на топење

  Еден слој: ≈350KG / H

  Двојно слоеви: ≈500KG / H

  16

       слоевите

  Еден слој: 1 слој

  Двојно слоеви: 1-2 слоеви

   

      екструдер

       Завртки и барел

      завртки Дијаметар

  Еден слој: 150mm

  Двојно слоеви: 110mm * 2

  ВИСОКА ЕФИКАСНОСТ навртки

       Завртка L / D

  30: 1

       завртки Материјал

  38CrMoAl

       барел материјал

  38CrMoAl

       Возење Мотори и Инвертер

         моторни Бренд

  Сименс

       моќ

  Еден слој: 160KW

  Двојно слоеви: 110kW * 2

      инвертер

  АББ

      Менувач

     бренд

  GUOMAO

  модел

  Еден слој: 375

  Двојно слоеви: 330

  Вода за ладење единица

         Одделени разменувач на топлина

       За контрола на температурата

      грејачи

       алуминиумска

      греење зона

  Еден слој: 8 ЗОНА

  Двојно слоеви: 7 * 2 ZONE

       топлинска моќност

  Еден слој: 40kW

  Двојно слоеви: 63KW

       Црева за ладење дизајн

        , Со колектор, чисти, а нема да го блокира патот.

       Систем за ладење

     ,     

   

       Машина умре главата 

     акумулатор

        стил

  акумулатор модел

  акумулатор модел

       Волумен

  40L / 30кг

     материјал

  38CrMoAl & # 45 челик

      претекување дупка

         страна монтирани прелевање дупка

          Материјал Туркање и дебелина контрола на цилиндрите

     модел

         . 2-во-1 цилиндар за материјал туркање и дебелина контрола

       Работен притисок

  ≤16 МПА

       Работна температура

  ≤70 ° C

       за контрола на температурата на маслото единица

       , Со водено ладење плоча, намалување на температура, имајќи цилиндар работат со добра температура

        Умре игла и игла во јадрото

     материјал

  45 # челик

     големина

  појавување на производи

       За контрола на температурата

        греалки стил

         Високо ефикасна керамички греење прстен

     моќ

    : 60kW

    : 75kW

   

      стегање единица

     единица стил

   

            3 парчиња за прицврстување единица со 2 повлекување барови

      стегање одбор

       Тип одбор

         , Мулти-навој ред дефиниција, лесно да Стегач за одредување

       котури Големина

  H1700 x W1500

       Летно Помеѓу Platens

  800-2400MM

     материјал

  45 # челик и А3 челик

       стегање цилиндрите

       Работен притисок

  ≤21mpa

     стегање сила

  1000KN

       Единица Мувла Промена

       Тип на возење

     хидраулични

       Преселба Одалеченост

  1600

   

        Машина рамка и изглед 

        2 кат платформа лифт

        материјал

    фрлија челик

       мозочен удар

  500mm

     моќ

  Четири исправена општ тип: 2.2kw

  Шест исправена посветен тип: 5.5KW

         редуктор Сооднос

  29

  XINHENGDA

   

   

       материјал систем за хранење

     

     тип

  Пролет или воздухот модел

     моќ

  Пролет модел: 1.5KW 6    

  Воздухот модел: 2hp-1.5KW

   

     удар на седиштата

        удар седиште пет функција

  XINHENGDA

     500MM.Five функции: воздухот дува и исцрпувачки, запечатување материјал, материјал се протега, горе и долу, цилиндар се прилагоди опсег 500mm, хоризонтална положба прилагодување

   

       робот 

          четири functionrobot

  XINHENGDA

     Функција: се движи напред / назад, блиски и отворени, вода за ладење, висина прилагодување.

   

       хидрауличен систем

      хидраулични станица

        Стак-up хидраулични sysytem

    40% Делта Делта хидрауличен серво station.1. хидрауличен систем време на одговор кратко, 2. hydrauilc зголемување на притисокот брзо, 3, заштеда на повеќе од 40%

       Голема пумпа и вентил единица

       Резервоар за нафта Големина

  1000 L

       , Ладење метод

         

       метод за контрола на

      контрола серво

     мотор

        делта серво мотор

     Пумпа и вентил

      YUKEN

         Ѕид за контрола на дебелина единица

       метод за контрола на

        Серво вентил за контрола на

     мотор

       WANNAN мотор 7.5KW

     Пумпа и вентил

      бренд на тајван

      Уред за складирање на притисок

         Кина познатиот бренд

   

       пневматски систем

       пневматски систем

       Посебен Пневматски станица

       пневматски вентили се во истата станица, лесен за одржување и работење.

      пневматски вентил

            

   

         Систем за контрола на електрични 

       електрични контрола

  PLC

  Сименс

      Екран на допир

     Proface Јапонија

        Мулти јазик оперативни екран

      локалниот јазик Кинески Англиски + + купувачи

          Контактори и прекинувач

  Сименс

         Други низок напон електронски делови

  Chint

         За контрола на температурата програма

          Врв менувањето и прогресивна Греење Метод

   Саладин Интелигентен греење да се намали потрошувачката на енергија

            Греење контрола од страна на РБС

  РБС .Schneider Според фактичката состојба. Ако клиентот е во повисока температура опсег, ние ќе ги искористиме за наизменична contactor.Because РБС во висока температура на животната средина е лесно да се оштети.

       Дебелина на ѕидот контрола

          Оска дебелина насока controllor

     Moog 200 точка    

   

  Нисконапонски АПАРАТ

  SIEMENS

  PNEMATIC

  КИНЕСКИ Топ Бренд и SMC Јапонија

  ХИДРАУЛИЧНА КОМПОНЕНТА

  YUKEN

  ПЕЧАТ

  DICHTOMATIK ГЕРМАНИЈА И Тајван Бренд

  навртки МОТОРНИ

  SIEMENS

  близината SWITCH

  OMRON

  PLC

  Сименс или GEFRAN

  За контрола на температурата

  Сименс или GEFRAN

  ЕКРАН НА ДОПИР

  PROFACE Јапонија или GEFRAN

  LINEAR guideway

  HIWIN Тајван

  WALL THINKNESS contral СИСТЕМ

  Moog ИЛИ GEFRAN

  фреквентен изменувач

  АББ (AC550)

  НАМАЛУВАЊЕ BOX

  GUOMAO

  електронски скала 

  GEFRAN ITILY 

  Серво систем (стандардна конфигурација)

  Оли SERVO MOTOR

  DELTA Тајван

  SERVO contral

  DELTA Тајван

  SERVO пумпа за масло

  Сумитомо Јапонија

   

  ПОТРОШУВАЧКА НА ЕНЕРГИЈА: еден слој

  Истиснување МОТОРНИ воени заробеници.

      

  160KW

  160KW

  Пумпа за масло POWER

     

  45KW

   

  Серво пумпата POWER

      

  7.5KW

  Одделно за PARISION КОНТРОЛА

  Барел греење моќ

      

  40kW

   

  ГЛАВА ЗА ТОПЛИНСКА ЕНЕРГИЈА

        

  60kW

  DIE ГРЕЕЊЕ ОДДЕЛНО

  Вентилатор за ладење POWER

      

  1 KW

  0.125KW * 8

  вкупна моќност

     

  313.5KW

  ПОТРОШУВАЧКА НА ЕНЕРГИЈА ЗА СИТЕ наведени погоре

  Просечна потрошувачка

      

  150KW

  За нормално работење автоматски

   

  ПОТРОШУВАЧКА НА ЕНЕРГИЈА: двојно слоеви

  Истиснување МОТОРНИ воени заробеници.

      

  110kW * 2

  220KW

  Пумпа за масло POWER

     

  45KW

   

  Серво пумпата POWER

      

  7.5KW

  Одделно за PARISION КОНТРОЛА

  Барел греење моќ

      

  63KW

   

  ГЛАВА ЗА ТОПЛИНСКА ЕНЕРГИЈА

        

  75kW

  DIE ГРЕЕЊЕ ОДДЕЛНО

  Вентилатор за ладење POWER

      

  1.75KW

  0.125KW * 14

  вкупна моќност

     

  412.25W

  ПОТРОШУВАЧКА НА ЕНЕРГИЈА ЗА СИТЕ наведени погоре

  Просечна потрошувачка

      

  180KW

  За нормално работење автоматски

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  
  WhatsApp Онлајн Chat!