третман на вода резервоарот удар лиење машина

Краток опис:

Пластични удар калапи машина. Производот ги задоволи GB13508-92, SN04499.2-95 услов.

Материјал: HDPE

Тежина: Стандард


 • ФОБ Цена: US $ 100,000-300,000 / Set
 • Мин.нарачката Кол: 1 Поставување / колекции
 • Набавка Способност: 20 Поставување / комплети годишно
 • Детали за пакување: Правилно пакување за патување
 • Порт: Кингдао
 • Водач Време: 100 дена кога добивме вашиот депозит
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Whatsapp & mobile: +8615866170868
 • детали за производот

  Тагови производ

  1.PRODUCT

  Пластични удар калапи машина. Производот ги задоволи GB13508-92, SN04499.2-95 услов.

  Материјал: HDPE

  Тежина: Стандард

  2. КОНФИГУРАЦИЈА                                                                                                            50-12072 

  супер

  ТРЕТМАН НА ВОДА РЕЗЕРВОАР удар лиење машина

  Дебелина controll систем Јапонски Moog;

  Down-shot единица;

  Автоматско пик-оф;

  -На завртка донесува ИКВ дизајн, со висока потентност топи да бидете сигурни дека материјалот добро се меша.
  Усвојува фреквентен контрола на моторни систем за да се намали потрошувачката на енергија.
  Усвојува дебелина разлика од тоа контролер Moog 100 поени, да се направи дебелина и тежина и да се приспособат на резервоарот во голем распон.
  -Fully автоматски, лесен за ракување, две жени може да работи машината, целата производна линија потреба само 3 или 4 лице.
  -Висок излез наспроти Рото калапи машина
  -Сними суровина 25% - 35% наспроти Рото тенкови.
  -Perfect отпорност на удар наспроти Рото тенкови.
  -Multi слој ко-истиснување.
  -На механичка рака може да се извади на производот автоматски.

  678678

  процесот удар лиење

  789789

  Инјектираат материјал од умре главата удар калапи производ

  3. Спецификација    

  Изменуваат во согласност со целта на клиентите производи

  Нисконапонски АПАРАТ

  SIEMENS

  PNEMATIC

  КИНЕСКИ Топ Бренд и SMC Јапонија

  ХИДРАУЛИЧНА КОМПОНЕНТА

  YUKEN

  ПЕЧАТ

  DICHTOMATIK ГЕРМАНИЈА

  навртки МОТОРНИ

  SIEMENS

  близината SWITCH

  OMRON

  PLC

  Сименс или GEFRAN ITILY

  За контрола на температурата

  Сименс или GEFRAN ITILY

  ЕКРАН НА ДОПИР

  PROFACE Јапонија или GEFRAN ITILY

  LINEAR guideway

  HIWIN Тајван

  WALL THINKNESS contral СИСТЕМ

  Moog ИЛИ GEFRAN ITILY

  фреквентен изменувач

  АББ (AC550)

  НАМАЛУВАЊЕ BOX

  GUOMAO

  електронски скала

  GEFRAN ITILY

   

  Оли SERVO MOTOR

  DELTA Тајван

  SERVO contral

  DELTA Тајван

  SERVO пумпа за масло

  Сумитомо Јапонија

  Обезбедување на квалитет:

  На производи и услуги се достапни со осигурување на врвен квалитет и перформанси. Ние сме водени од строга политика за контрола на квалитетот на усвоени од страна на нашите управување. Согласно со наведеното политика на сите наши производи се тестирани на различни параметри, за да се обезбеди нивниот беспрекорен квалитет.

  Тренинг
  Купувачот може да испрати нивните оператори во фабриката на продавачот за обука, вклучително и работата на оваа машина, одржување и едноставна поправка;
  Или против барањата на купувачот, техничар на продавачот може да ги тренираат операторите на купувачот во фабриката на купувачот во периодите на инсталирање и подесување;
  Обуката е бесплатно;

  Инсталација и прилагодување:
  Продавачот може да испрати инженер против барањата на купувачот да се инсталира и да се приспособат на машини за една недела во фабриката на купувачот.
  Купувачот треба да се направи резервација однапред, пред испорака на машини;
  Купувачот треба да се плати за трошоците на инженер апликацијата за виза, круг авионски билети, храна и табла пред неговото заминување;

  Гаранција:
  време Гаранцијата е една година по машини нормално работи во фабриката на купувачот, само проблемот е причината поради контрола на квалитетот или било која причина од страна на продавачот. Ние ќе ги снабдуваат замени делови бесплатно и нашите инженери ќе ве упати како да ги реши проблемите.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  
  WhatsApp Онлајн Chat!